Taip įvardijamas metrologijos terminas. Priepila – kai pakankamai pripilama skysčio į matuojamąjį indą; nepriepila – nepakankamai pripilama skysčio į matuojamąjį indą. Žodžio daryba yra visiškai taisyklinga. Terminas priepila yra galūnės vedinys iš veiksmažodžio pripilti. Taip sudaromi ir kitų sričių terminai: priekaba (prie transporto priemonės prijungta, prikabinta kokia papildoma dalis), priemoka (priedas mokant, primokėjimas), priepirka (pripirktas koks daiktas, pirkinys), prieskaita (priskaitymas, priskaičiuojama suma). Paprasčiausia žodį priepila aiškinti „papildomai pilamo skysčio kiekis“.

   Kita vertus, yra terminų, kurie šio semantinio požymio neturi, pvz.: priesuka (kas prisukama, privejama), priesiuva (pripilta, prisiūta medžiaga) ir t. t. Vadinasi, priepila gali būti aiškinama ir taip: „pripiltas, pilamas skystis“.

Žymės: žodžių daryba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą