Daugiskaitinė forma pardavimai atsirado dėl anglų kalbos įtakos (angl. sales), o bendrinėje lietuvių kalboje abstraktieji daiktavardžiai paprastai vartojami vienaskaita, pvz.: aptarnavimas, balsavimas, finansavimas, registravimas ir pan.

     Taigi asmenis, atsakingus už produktų, gaminių ir paslaugų pardavimą, naujų klientų paiešką, nuolatinių ryšių su jais išlaikymą ir plėtojimą, rinkos tyrimą bei analizę, ryšius su tiekėjais, geriau vadinti pardavimo vadybininkais (angl. sales manager). Pvz.: Firma ieško pardavimų ir reklamos vadybininkų (geriau pardavimo ir reklamos vadybininkų).

     Asmenis, vadovaujančius pardavimo vadybininkų veiklai,  taip pat geriau vadinti pardavimo vadovais, prekybos direktoriais. Pvz.: Siūlome darbą programinės įrangos pardavimų  skyriaus vadovui (geriau pardavimo skyriaus vadovui), priimamas į darbą pardavimų  direktorius (geriau pardavimo, prekybos direktorius) (žr. Vadovai ir vadybininkai: dvikalbis aiškinamasis žodynėlis, Vilnius, 2003, p. 10, 66).

Žymės: leksika, morfologija
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą