Žodžius pakartotinis ir pakartotinas reikia skirti. Būdvardis pakartotinis reiškia „ne pirmą kartą daromas“ (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas), pvz., pakartotinis įsakymas, pakartotinis prašymas, pakartotinės varžytynės. Reikiamybės dalyvis pakartotinas nurodo, kad veiksmą reikia atlikti, šiuo atveju – pakartoti. Pasakymas įvyko pakartotinos varžytynės yra nelogiškas: tai reiškia, kad įvykusias varžytynes reikia dar kartą pakartoti.

     Palyginkime junginius: išskirtinis dėmesys ir išskirtinas žodžių junginys. Išskirtinis dėmesys – išsiskiriantis, ypatingas kam nors rodomas dėmesys. Išskirtinas žodžių junginys – toks junginys, kurį sakinyje reikia išskirti kableliais.

      Neretai painiojami žodžiai dirbtinis, -ė ir dirbtinas, -a. Tas pats daiktas gali būti dirbtinis, t. y. padarytas, netikras, nenatūralus, ir dirbtinas, t. y. tas, kurio dar nėra, kurį reikia dirbti, padaryti ar išdirbti. Pavyzdžiui, dirbtinė oda – nenatūrali oda, o dirbtina oda – žaliava, kurią dar reikia išdirbti, t. y. suminkštinti, nudažyti ir pan.

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą