Terminas yra nuotėkisne nuotakis ar nuotekis. Žr. Terminų banką: dujų nuotėkis, elektrostatinis nuotėkis, didžiausias nuotėkis, cheminių medžiagų nuotėkis, nuotėkio ieškiklis, nuotėkio laidis, nuotėkinė spinduliuotė ir kt. Dar žr. „Aplinkos apsaugos terminų žodyną“ ( Vilnius, 2000, p. 264): nuotėkis (angl. run-off, rus. сток) – vandens kiekis, nutekantis iš tam tikro ploto (baseino) per tam tikrą laiką, pvz., vidutinis metinis upės nuotėkis; „Elektrotechnikos terminų žodyną“ (Kaunas, 1999, p. 320): nuotėkis (vok. ableitung f, Abflu m, Verlust m, angl. leakage, leak, escape, pranc. fruite, rus. утечка).

     Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ taip pat teikiamas žodis nuotėkis.

     Tai vienas iš tų rašybos atvejų, kai veiksmažodžių šaknyje rašoma balsė e, o galūninės darybos daiktavardžių šaknyje dėl šaknies balsių kaitos rašoma ė, taigi nutekėti, nuteka, nutekėjo, bet nuotėkis, dar plg. užutėkis, protėkis, taip pat plg.: priekėpis (: prikepti), provėža (: pravežti), nors dažniausiai šio tipo daiktavardžiai šaknyje turi tokią pat balsę kaip ir pamatinis veiksmažodis arba bent ta jo forma, su kuria jie darybiškai susiję, pvz.: polėkis (: palėkti, palėkė), sąrėmis (: surėmė) ir nuotekos (: nutekėti, nuteka, nutekėjo). Žr. Lietuvių kalbos rašyba ir skyryba (Vilnius, 1992, p. 13–14).

 

     

Žymės: morfologija, rašyba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą