Netaisyklingas. Tiek veiksmažodis atitikti, tiek abstraktas atitikimas nevartotini su naudininku objektui reikšti.
        Veiksmažodis atitikti valdo galininką – atitikti ką: Darbai turi atitikti žodžiams (taisoma žodžius). Šis darbas atitinka daktaro disertacijai keliamiems reikalavimams (taisoma keliamus reikalavimus).

      Vietoj atitikimas kam vartotini junginiai atitiktis kam, to ir to atitikimas (atitiktis), sutikimas su kuo, šalutinis sakinys:
      Tikrinamas medžiagų atitikimas techninėms sąlygoms (taisoma Tikrinama medžiagų atitiktis techninėms sąlygoms; Tikrinama, ar medžiagos atitinka technines sąlygas). Nagrinėjamas įstatymo straipsnio atitikimas Konstitucijai (taisoma Nagrinėjama įstatymo straipsnio atitiktis Konstitucijai; Nagrinėjamas įstatymo straipsnio sutikimas su Konstitucija; Nagrinėjama, kaip (kiek) įstatymo straipsnis atitinka Konstituciją).
       Žr. Kalbos patarimai. Kn. 2: Sintaksė: 1. Linksnių vartojimas, Vilnius, 2003, p. 38–39.

       
      Atkreiptinas dėmesys į tai, kad nurodytuose „Kalbos patarimuose“ junginys atitiktis kam vertinamas kaip šalutinis normos variantas, pirmenybė teikiama junginiams atitiktis ko, ko atitiktis, sutikimas su kuo.
      Gramatikos pakomisės nuomone (apsvarstyta 2016 m. kovo 17 d. posėdyje), junginys atitiktis kam vertintinas kaip lygiavertis normos variantas (kaip visiškai įsigalėjęs vartosenoje). Vartotinus junginius iš eilės galima teikti taip: atitiktis kamto ir to atitiktis (atitikimas), sutikimas su kuo, šalutinis sakinys
     Visai neminėtinas junginys atitiktis (atitikimas) ko (įstatymo straipsnio atitiktis Konstitucijos) kaip beveik nepasitaikantis vartosenoje. 

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą