Kompetencija yra asmens, institucijos tam tikros srities sugebėjimai arba įgaliojimai tą sritį tvarkyti („Kanceliarinės kalbos patarimai“).

Lietuvių bendrinei kalbai nebūdingi junginiai su vietininku yra ne mano (mūsų, jo) sugebėjimuose, įgaliojimuose, todėl netaisyklingas ir pasakymas tai ne mano kompetencijoje. Vietininkas paprastai keistinas vardininku: Ne mano kompetencijoje (taisoma kompetencija) tai spręsti; Nubausti piktnaudžiaujančius verslininkus – pareigūnų kompetencijoje (taisoma kompetencija); Su saugumu susiję klausimai yra šios valstybinės įmonės kompetencijoje (taisoma kompetencija).

Kanceliarinėje kalboje vartojami ir junginiai priskirti kieno kompetencijai, priklausyti kieno kompetencijai, pavyzdžiui: Nusikaltimų tyrimas ir nusikaltėlių paieška yra policijos kompetencijoje (taisoma priskiriama policijos kompetencijai); Padėties įvertinimas yra teismo kompetencijoje (taisoma priklauso teismo kompetencijai).

Galimas ir dar vienas variantas: Tai įeina į mano kompetenciją.

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą