Ne, skirti kaip vienarūšių nereikia – tai sustabarėjęs pasakymas, vartojamas reikšme „tiesiai, akivaizdžiai, aiškiai; be užuolankų“, kartais šias prasmes pastiprina dar ir kartu pavartoti vaizdingi kalbėjimo veiksmažodžiai iškloti, išdrožti, išrėžti, atrėžti, atšauti ir pan.

     Vartojimo pavyzdžiai: Ji vis dar nieko iš jo neišgavo, bet ir nenorėjo tiesiai šviesiai klausti. Sapnų vyriškis tiesiai šviesiai pareiškė, jog rūkančios moterys jam netenka pusės savo vertės. Ar galit man tiesiai šviesiai pasakyti, ko norit? Vaikas, lygiai kaip jūs darbe, jaučia, kad gali būti nesaugu tiesiai šviesiai pasakyti suaugusiajam, ką jis mano apie pasakytus žodžius ar toną, kuriuo jie buvo ištarti. Reikia būti ne iš „kukliųjų" norint tiesiai šviesiai išrėžti <...> Turbūt atėjo laikas kalbėti tiesiai šviesiai ir mes turėtume žinoti, kaip <...> (Dabartinės lietuvių kalbos tekstynas, VDU).

Žymės: semantika, skyryba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą