Vardų Gražvydas ir Gražvydė kirčiuotas pirmas skiemuo ir tariamas ilgasis a, bet rašoma be nosinės, kaip ir jų pamatinis kamienas: graž- (liet. gražus, -i) ir vyd- (liet. išvysti, išvydo), dar plg. Grožvydas ir Grožvydė, pavardę Gražys.

     Jei rašytume su nosine raide Grąžvydas, vadinasi, sietume su veiksmažodžiu grąžyti, grąžo, dar gręžti, gręžia ir gręžioti, gręžioja. Plg. būdvardis gražiagalvis, -ė apibūdina tuos, kas turi gražią galvą, o paukštelio pavadinimas grąžiagalvė sudarytas, turint omenyje, kad jis daug grąžo, gręžioja galvą.

     Teisybės dėlei, reikia pasakyti, kad abu variantai fiksuoti Lietuvos Respublikos gyventojų registre: Piliečių vardų sąvado duomenimis, vardą Gražvydas turi daugiau kaip 1900 asm., vardą Grąžvydas 5 asm. Kai vardas oficialus, jį reikia rašyti taip, kaip dokumente, bet suteikti rekomenduojama tradicinį, kuris rašomas be nosinės ir su ilgąja y, nors variantas su trumpąja i taip pat nelaikomas klaida (žr. Gražvidas, Gražvida, Gražvidė). 

     Su nosine ą rašomi vardai Ąžuolas, Drąsius, Drąsutis, Mąstautas.

______________ 

Dar žr. banko įrašą Kastytis.

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą