Veiksmažodžio nutekinti reikšmė „slaptai, nelegaliai perduoti“ (paprastai kalbant apie konfidencialią informaciją), nors ir nėra kalbininkų taisyta, norminamuosiuose šaltiniuose neteikiama, fiksuota tik Lietuvių kalbos naujažodžių duomenyne.  Tačiau savaiminiam veiksmui (be aktyvių kieno nors pastangų) įvardyti vartojamas junginys informacijos nutekėjimas, teikiamas „Bendrinės lietuvių kalbos žodyno“ antraštyne (žr. žodį nutekėjimas), rodo, kad nauja ne tik laisvojo, bet ir dalykinio stiliaus tekstuose paplitusi reikšmė laikoma vartotina.
         Keletas aptartų junginių vartosenos pavyzdžių iš interneto: Nutekėjo informacija, kokias naujoves šį rudenį pristatys „Apple“. Neatmestina galimybė, kad ir tokia įslaptinta informacija nuteka. Informacija nutekės ir be tavęs – tokios naujienos visada išlenda. Informacijos nutekėjimas kompanijoms kainuoja milijonus. Baudžiamoji byla už informacijos nutekinimą tapo Lietuvos teismų praktikoje įtvirtintu faktu. Svarbios informacijos nutekinimas – verslo Achilo kulnas.

     Dar žr. įrašą protų nutekėjimas.

Žymės: semantika
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą