Įnagininkas greitu laiku pavartotas taisyklingai.  Laiko momentui, kada įvyksta ar turėtų įvykti veiksmas,  nusakyti  vartojami tiek vieni suprieveiksmėję  įnagininkai laiku, ne laiku, tiek įnagininkai laiku, metu, tarpu, mirksniu su pažyminiais (žr.  J. Šukys. „Lietuvių kalbos linksniai ir prielinksniai: vartosena ir normos“, Kaunas, 1998,  p. 233).  Pasakymas greitu laiku teikiamas ir „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“. Sinonimiškai gali būti vartojami atitinkami prieveiksmiai, pvz.,  greitai, greit 

  Niujorko Laisvės statula greitu laiku vėl bus prieinama lankytojams. Lietuvoje dėl koronaviruso artimiausiu metu planuojama įvesti karantiną. Greitu laiku nebeliks interneto šiukšlių. Bizantijos teisės rinkinys, sudarytas iš tuo laiku praktinę reikšmę turėjusių kodifikuotos romėnų teisės ištraukų ir vėlesnių imperatorių įstatyminių aktų. Pastaruoju metu pasirodė keletas įstatymų pakeitimų. Savu laiku buvau Australijos lietuvių sielovados kapelionas Melburne. Pasak ugniagesių, didelių nuostolių pavyko išvengti, nes gyventojai pačiu laiku pastebėjo kilusį gaisrą. (Vartosenos pavyzdžiai iš internetinės žiniasklaidos.)

   

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą