Taip, vartotinas. Dalyvio forma infekuotas vartojama reikšme užkrėstas, užsikrėtęs“: Ši rizika ypač didelė, jei individas infekuotas ankstyvoje vaikystėje.  Tikimybė, kad ir kūdikis gims infekuotas, yra 50 proc. Vienas 1987-aisiais infekuotas šalies pilietis dar nejaučia jokių ligos požymių. Infekuotas žmogus praranda atsparumą visokioms infekcijoms.

    Užkratui reikšti paprastai vartojamas įnagininkas, daug rečiau – kilmininkas. Kilmininkas paprastai vartojamas laisvojo stiliaus tekstuose. Vartosenos pavyzdžiai iš Dabartinės lietuvių kalbos tekstyno:

Ar kada nors gyvenime tikrinaisi, ar esi infekuotas ŽIV virusu? Žmogaus imunodeficito virusu infekuoti nuteistieji raštiškai pareiškė norą būti izoliuoti. Keturi ligoniai (9 proc.) buvo infekuoti B hepatito virusu. Užtenka turėti TV ar radijo imtuvą ir jau esi infekuotas miniažmogio bacila.

Visa, ką suvokiame kaip realybę, jau yra infekuota ideologinių fikcijų. Nepaisant jo pretenzijų į neutralumą, asmuo infekuotas vidinės idealizacijos viruso.

    Atkreiptinas dėmesys, kad sudarant terminus, pirmenybę patariama teikti lietuviškoms dalyvio formoms: užsikrėtęs gyvūnas, užkrėstas gyvūnas (angl. infected animal), užkrėsta laikymo vieta (angl. holding which is infected) ir pan. Žr. Terminų banką.

     Dar žr. banko įrašus asymptomatic carrier, užkrėstasis failas.

Žymės: leksika
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą