Rašoma įspįsti. Nosinės balsės rašomos žodžių šaknyse prieš s, kai pagrindiniuose kamienuose ą, ę, į, ų kaitaliojasis su dvigarsiais an, en, in, un, pvz.:  įspįsti, įspįsta – įspindo; kąsti, kąsnis – kanda, kando; bręsti, bręsta – brendo, brandus; lįsti, ląsta – lindo, lenda; rąstas, ręsti – rentė, rantė; siųsti – siunčia, siuntė; išsigąsti, išsigąsta – išsigando; pažinti – pažįsta; siųsti – siunčia, siuntė ir pan. (apie tai rašyta „Lietuvių kalbos rašyboje ir skyryboje, Vilnius, 1992, p. 17).

   Veiksmažodis įspįsti (įspįsta, įspindo) vartojamas reikšme įeiti spinduliams, pvz.: Pro langą įspindo vakarėjanti saulė (žr. „Bendrinės lietuvių kalbos žodyną“). Dar keletas vartosenos pavyzdžių iš interneto: Būstas, į kurį retai įspįsta saulė, gali stipriai paveikti ne tik patalpos būklę (gali veistis pelėsis), bet ir nuotaiką. Besileidžiančios saulės spinduliai įspįsta į kambarį pro spalvotą lapiją. Žmogus atsibudo vos dienos šviesai spėjus įspįsti pro puošnių užuolaidų plyšį.

   Dar žr. įrašą išseko.

Žymės: rašyba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą