Kablelis nededamas. Papasakojo liepęs – sudurtinis veiksmažodinis tarinys. Tiek iš veiksmažodžio ir dalyvio sudaryto sudurtinio tarinio, tiek  iš veiksmažodžio, bendraties ir dalyvio sudaryto mišriojo tarinio komponentai vienas nuo kito neatskiriami. 

   Šio tipo tariniuose paprastai vartojami veiksmažodžiai apsimesti, dėtis, tartis, tvirtinti, paskelbti, meluoti, pareikšti, aiškinti, atsisakyti, manytis, žinotis, girtis, gėdytis, stebėtis, prisipažinti, dejuoti, gailėtis, džiaugtis, skųstis, jaustis, prašytis, duotis, leistis, siūlytis, priešintis, norėti, mėgti, tikėtis, bijoti, paprasti, liautis, nustoti, baigti, mesti ir pan. (žr. V. Sirtautas, Č. Grenda „Lietuvių kalbos sintaksė“ (Vilnius, 1988, p.76–78).

   Pvz.: Vyriškiai moterims gyrėsi atvažiavę pirkti brangių automobilių. Pagaliau įėjo gražus baltaplaukis gydytojas ir pasisakė esąs ligoninės direktorius.  99 % apklaustųjų prisipažino padarę vieną ar daugiau iš tų 49 nusižengimų. M. N. prisipažįsta, kad gailisi įsivėlęs į tokią nemalonią istoriją. Gervė gyrūnė gyrėsi gerą girą girioje gėrusiŽmonės teisinasi neturį laiko, o iš tikrųjų - noro ir drąsosManosi stovįs ant gyvenimo slenksčio, tikro gyvenimo. Autobusiukas įsibėgėja, džiaugiasi palikęs miestą, jo dulkes ir sumaištį. Pavyzdžiai iš VDU Dabartinės lietuvių kalbos tekstyno.

Žymės: skyryba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą