Nuotolinis darbas pagal Valstybės tarnybos įstatymo 50 str. yra toks darbo atlikimo būdas, kai valstybės tarnautojas jam priskirtas funkcijas ar jų dalį visą arba dalį darbo laiko nustatyta tvarka atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje kitoje, negu darbovietė yra, vietoje, taip pat ir naudodamas informacines technologijas. 
    Dažniausiai dirbama namuose. Šiuo metu daug diskutuojama, ar esame pasirengę darbui iš namų, ar dirbti iš namų patogu ir pan., kyla klausimų dėl junginių darbas iš namų, dirbti iš namų taisyklingumo.

     Pirmoji prielinksnio reikšmė – žymėti veiksmą išorės link nuo pasakytos vietos (žr. „Dabartinės lietuvių kalbos žodyną“), pvz.: Vėjas pučia iš vakarų; Kad nebūtų iš kelio (toli sukti) aplankyčiau; Iš eglynų staugia vilkas; Stebėti gatvę iš penkto aukšto ir pan.
     Taigi junginiai darbas iš namų, dirbti iš namų taisyklingi.

    Dar plg.: nuotolinio valdymo transporto priemonė – neturinti įgulos transporto priemonė, kurią galima valdyti iš tolo naudojant ryšių liniją (žr. Terminų banką); chaltūra pagal žargono žodynėlį – darbas iš pašalio (žr. įrašą chaltūra).

      Dar žr. įrašą „distance learning, nuotolinis mokymas(is).

        

 

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą