Esamojo laiko forma rašoma su trumpąja ipelija. Žr. „Dabartinės lietuvių kalbos žodyną“.

     Būsimojo laiko forma išlaiko ilgąjį bendraties balsį – (su)pelys, nes  trumpėja tik iš dviskiemenių bendračių, kurios baigiasi -yti, -(i)ūti, padarytų veiksmažodžių būsimojo laiko formų balsis. Plg.: gyti – gis, griūti – grius, bet matyti – matys; daryti – darys ir pan. Žr. „Lietuvių kalbos rašybą ir skyrybą“, Vilnius, 1992, § 5, p. 16.

     Vartosenos pavyzdžiai iš VDU tekstyno ir interneto:
     Kai dokumentai saugomi nederamai, jie drėksta, pelija ir nyksta. Šienas pelija, o čia – tokias kalbas varinėti! Nevėdinamose patalpose drėksta ir pelija sienos, oras tampa sunkus. Labai brangūs lietuviški maisto produktai pelija, genda parduotuvėse.

     Jei grybai kaip reikiant neišdžius – supelys. Jei neprineštų korių neišimsime, bitės blogai žiemos, koriai supelys. Vargu ar daug kam šaus į galvą šaldytuve laikyti svogūnus, bet dėl visa ko žinokite – jiems ten pernelyg drėgna, todėl jie šaldytuve iškart supelys ir ims pūti.

Žymės: rašyba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą