Vyriškosios giminės formą turinčios moterų pavardės nėra sudarytos pagal lietuvių kalbos taisykles, todėl nelinksniuojamos kaip ir kitos užsieninės moterų pavardės: Rasa Sutkus, Rasos Sutkus, Rasai Sutkus, Rasą Sutkus, su Rasa Sutkus

     Lietuvos Respublikos pilietėms, parsivežus iš užsienio tokią lyties akivaizdžiai neatitinkančią pavardę, rekomenduojama kreiptis į civilinės metrikacijos tarnybą dėl pavardės ištaisymo, lygiai kaip dėl užsienyje registruotų vyrų (berniukų) pavardžių moteriška forma (pasitaiko, kad gimusiam vaikui įrašoma motinos pavardė, pvz., Žukienė, tokią galima ištaisyti į Žukas). Ištaisymas nėra nei sudėtingas, ilgas, nei brangus. 

     Neatitinkančią lyties ir be linksnio galūnės pavardę vartoti rišliame tekste nepatogu,  todėl patariama apsvarstyti galimybę pagečiui vartoti du pavardės variantus – oficialų nekaitomą ir taisyklingą sugramatintą, pvz.: Užduotis skiriama Rasai Sutkus (Sutkutei) arba ... skiriama Rasai Sutkutei (Sutkus).  

     Apie išeivių moterų pavardes žr. įrašą Bradūnas, Gimbutas, Šepetys

     Plačiau apie asmenvardžius žr. VLKK svetainės skyriuje Aktualiausios temos/ Asmenvardžiai

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą