Logopedas ir logoterapeutas nėra sinonimai.

      Žodis logopedas vartojamas reikšme „specialistas, taisantis vaikų kalbos sutrikimus“. Šis daiktavardis siejamas su žodžiu logopedija [gr. logos „žodis, kalba“ + paideia „lavinimas“], kurio reikšmė – „mokslas, tiriantis kalbos sutrikimus, vaikų, kurie turi kalbos arba tarties trūkumų, gydymo ir mokymo ypatybes“ (žr. „Tarptautinių žodžių žodyną“ (Vilnius, 2013, p. 493).

      Daiktavardis logoterapeutas siejamas su žodžiu logoterapija [gr. logos – „kalba“, therapeia – „gydymas, slaugymas“) – egzistencinės filosofijos, psichologijos ir psichoterapijos sistema, padedančia žmogui geriau pažinti savo dvasinę realybę, išvengti ar išeiti iš vadinamosios egzistencinės tuštumos. Logoterapeutas siekia sugrąžinti žmogų į aktyvų gyvenimą ir padėti jam pajusti gyvenimo prasmę (žr. „Visuotinę lietuvių enciklopediją“; „Tarptautinių žodžių žodyną“, p. 493).

 

Žymės: leksika
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą