Taip, pasakymai raidė raidėn (raidė į raidę), žodis žodin (žodis į žodį) vartojami reikšme „visiškai tiksliai, paraidžiui, pažodžiui“ (žr. „Lietuvių kalbos žodyną“, „Frazeologijos žodyną“ (Vilnius, 2001, p. 562, 881).

     Jų tekstai sutapo raidė raidėn. Pacituosiu jį raidė raidėn. Žinutė raidė raidėn kartoja rašytą 2010 metais. Konkursas buvo įvykdytas pagal viešųjų pirkimų reikalavimus, raidė į raidę. Laboratorijos vedėjas nepraleido nė vienos eilutės, nesupainiojo nė vieno vardo, viską persakė raidė į raidę.

     Ji, galima sakyti, žodis žodin patvirtino ligšiolinius parodymus. Daug ką ir dabar prisimenu žodis žodin. Dar keisčiau atrodo tos pačios išvados, žodis žodin perkeltos į santrauką. Turėjo fenomenalią atmintį: galėjo beveik žodis žodin pakartoti prieš mėnesį įvykusį pokalbį. Ji sekė tas pačias pasakas kaip ir savo sesei, kai ši buvo tokio pat amžiaus, prisiminė jas žodis į žodį. Tose vestuvėse ir aš buvau: kuodelyje sėdėjau ir į vestuvininkus žiūrėjau, o ką girdėjau ir mačiau, žodis į žodį užrašiau.
     (Vartosenos pavyzdžiai iš Dabartinės lietuvių kalbos tekstyno ir internetinės žiniasklaidos.)

 

 

rai̇̃dė į rai̇̃dęK.Būg;
rai̇̃dė rai̇̃dėnLL77visiškai tiksliai, paraidžiui:Jis štai ką raidė raidėn sakoVaižg.
Žymės: leksika
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą