„Tarptautinių žodžių žodyne“ (Vilnius, 2013, p. 420) teikiama veiksmažodžio kolaboruoti [lot. collaboro „bendradarbiauju“] reikšmė – „bendradarbiauti su okupacine valdžia“; kolaborantas – „okupuotos šalies pilietis, bendradarbiaujantis su okupacine valdžia, kenkiantis savo šaliai, jos gyventojams“. Dar žr. „Visuotinę lietuvių enciklopediją“.
     Kolaboruoti ir jo vediniai nevartotini kalbant apie bendrą su kuo nors darbą, pvz.: „Audimas“ turėjo ne vieną kolaboraciją su žinomais dizaineriais (galimas pasakymas „Audimas“ ne kartą dirbo su žinomais dizaineriais); tai buvo tikra kolaboracija, kai abi pusės dirba išvien dėl bendro rezultato (gali būti sakoma: tai buvo tikras bendradarbiavimas...); smulkiai papasakojo, kaip vyko darbas prie kolaboracinės kolekcijos (sakytina: ... prie bendros kolekcijos); spėjome sumanymus įprasminti šioje kolaboracijoje (galimas pasakymas spėjome sumanymus įprasminti dirbdami kartu ar pan.) (pavyzdžiai iš internetinės žiniasklaidos).

 

 

Žymės: leksika
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą