Veiksmažodis atstatyti reikšme „grąžinti kokį dalyką į buvusią (nesusijusią su stovėjimu) padėtį“ (pvz., atstatyti pensijas, dokumento turinį, buvusią tvarką, pasitikėjimą ir pan.) vertinamas kaip verstinis ir vengtinas vartoti. Vartotini junginiai su veiksmažodžiais grąžinti, atkurti ar pan.: sugrąžinti pensijas į buvusį lygį, atkurti dokumento turinį, atkurti, sugrąžinti buvusią tvarką, susigrąžinti pasitikėjimą.

   
      Tačiau veiksmažodis atstatyti su medicina susijusiuose pasakymuose (reikšme „grąžinti fizinę ar psichinę gyvos būtybės būseną į buvusią padėtį“) ne visada tiksliai semantiškai pakeičiamas, todėl, Žodyno pakomisės nuomone (apsvarstyta 2017 m. birželio 15 d. posėdyje), gali būti vertinamas kaip šalutinis normos variantas: atstatyti (susigrąžinti) sveikatą; atstatyti (atkurti) smegenų ląsteles; atstatyti (atkurti) nervų sistemos funkcijas.

Žymės: leksika
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą