Ne, geriau parinkti kitą veiksmažodį, pvz.: Be galo mėgstu bendrauti... Man patinka bendrauti... arba keisti konstrukciją, pvz.: dievinu žmones, dievinu bendravimą (nors junginių su priesagos -imas, -ymas daiktavardžiais taip pat geriau vengti). 

     Lietuvių kalboje veiksmažodis dievinti turi šias reikšmes: 1. laikyti dievu, teikti jo ypatybių; 2. prk. labai mylėti, aukštinti, pvz.: Savo vaiką ji dievina (žr. „Dabartinės lietuvių kalbos žodyną“); abiem reikšmėmis jį tinka vartoti su galininku, pvz.: Jis dievina net žemę po tavo kojomis. Garbiname ir dieviname visa, kas mums svarbu ir brangu. Daug poetų žavisi gamtos grožiu. Jį apdainuoja. Jį garbina. Net dievina. Tėvas dievino žvejybą ir motiną. Dievinamas darbas, gyvenimas, kaimo tyla, tautos praeitis, taip pat automobiliai, bateliai ir t. t., tačiau reikšmė „labai, nepaprastai mėgti“ yra nauja, nusižiūrėta iš svetimų kalbų (plg. angl. adore), patartina tokios vartosenos vengti.

Žymės: semantika, sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą