Netaisyklingas, prielinksnis apie su galininku nevartotinas objektui reikšti su kai kuriais veiksmažodžiais, pvz.: Apie šį įvykį (taisoma Šį įvykį) kiekvienas turi įsidėmėti. Čia aprašiau apie informacines radijo laidas (= aprašiau informacines radijo laidas). Apie šį vizitą (= Šį vizitą) išsamiai nušvietė spauda. Ilgai minėjo apie tas vestuves (= minėjo tas vestuves) apylinkės žmonės. Dabar paminėsiu apie būdingesnes rašinių klaidas (= paminėsiu būdingesnes rašinių klaidas). Jie patvirtino apie dokumentų gavimą (= dokumentų gavimą; patvirtino gavę (kad gavo) dokumentus). Konferencija pažymėjo apie būtinumą (= pažymėjo būtinumą; kad būtina) tirti šiuos reiškinius (žr.Kalbos patarimai. Kn. 2: Sintaksė: 2. Prielinksnių ir polinksnių vartojimas, Vilnius, 2003, p. 28).

     Dar žr. įrašus domėtis apie ką; ginčytis apie ką; ginčas apie ką; rodyti apie ką; rūpestis apie ką; rūpintis apie ką; skundas apie ką; skųstis apie ką.

     
      Atkreiptinas dėmesys į tai, kad su veiksmažodžiu minėti gali būti vartojamas prielinksnis apie, kai pavartojamas arba numanomas kitas tiesioginis objektas, pvz.: Dar šį tą paminėsiu apie mokinių klaidas; Jis man apie tai minėjo (apsvarstyta Gramatikos, rašybos ir skyrybos pakomisės 2016 m. lapkričio 3 d. posėdyje).

     Dar žr. įrašą apie ką, galininkas, pasakoti ką, apie ką.

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą