Vietininkas būviui reikšti vertinamas kaip neteiktinas, jis taisomas į būvio vardininką, kilmininką ir pan.: Bendravime (taisoma Bendravimas) yra žmonių jėga. Mes esame geruose santykiuose (= Mūsų santykiai yra geri). Dėl žemės drebėjimo visa šalis panikoje (= apimta panikos). Aš šoke (= Man šokas; Mane ištiko šokas). Esu didžiausioje depresijoje (= Man didžiausia depresija; Esu apimta(s) didžiausios depresijos). Visą mėnesį vaikinas buvo komoje (= ištiktas komos). Savaitę teko išbūti dietoje (= teko laikytis dietos).  Anksčiau ta įmonė buvo ministerijos pavaldume (= pavaldi ministerijai). Jis tebėra narkotikų priklausomybėj (= tebėra priklausomas (tebepriklauso) nuo narkotikų).
     Žr. Kalbos patarimai. Kn. 2: Sintaksė: 1. Linksnių vartojimas, Vilnius, 2003, p. 98.

     
     Klausimų kelia vietininkai krizėje, parengtyje, „Kalbos patarimuose“ jie įtraukti į bendrą būvio vietininko taisyklę: Šalis yra gilioje ekonomikos krizėje (= Šalyje yra (Šalį apėmusigili ekonomikos krizė). Ginkluotosios pajėgos yra kovinėje parengtyje (= yra kovinės parengtiesGinkluotosiose pajėgose paskelbta (yrakovinė parengtis).
   Tačiau, Gramatikos, rašybos ir skyrybos pakomisės nuomone, vietininikai krizėjeparengtyje jau labai sukonkretėję ir galėtų būti vertinami kaip šalutiniai normos variantai (galimi vartoti) (apsvarstyta 2016 m. spalio 6 d. posėdyje).

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą