Netaisyklingas, čia vartotinas dvejybinis kilmininkas: Nepadaryk manęs nelaiminga (taisoma nelaimingos). Kūryba manęs nebedaro laisvu (taisoma laisvo). Šie paveikslai nepalieka mūsų abejingais (taisoma abejingų). Aš tavęs tokiu (taisoma tokio) dar nemačiau.
     Žr. Kalbos patarimai. Kn. 2: Sintaksė: 1. Linksnių vartojimas, Vilnius, 2003, p. 82.


     Minėtuose „Kalbos patarimuose“ prie taisomų sakinių prirašyti ir sakiniai su dalyviniu pažyminiu: Mūsų, nenorėjusių tokiais (taisoma tokių; kurie nenorėjo tokie) tapti, niekas neklausė. Mugės, jau tapusios tradicine (taisoma jau tapusios tradicinės; kuri jau tapo tradicinė), šiemet atsisakėme.
     Gramatikos, rašybos ir skyrybos pakomisės nuomone, įnagininkas sakiniuose su dalyviniu pažyminiu vertintinas kaip šalutinis normos variantas (apsvarstyta 2016 m. gegužės 9 d. posėdyje).
     Taigi įnagininkas tokiuose sakiniuose kaip Mugės, jau tapusios tradicine, šiemet atsisakėme neturi būti laikomas klaida.

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą