Įvardžio keliasdešimt nelinksniuojamoji ir linksniuojamoji formos vertinamos kaip lygiaverčiai normos variantai (kaip ir dešimčių pavadinimų formos – dvidešimt, trisdešimt ir kt.): Rekordinis sumuštinis buvo tepamas ant keliasdešimt (keliasdešimties) stalų (plg.: Sulaukta beveik šimto dvidešimt (šimto dvidešimties) dalyvių). Žr. „Kalbos patarimų“ kn. „Gramatinės formos ir jų vartojimas“ (2002, p. 68–69).
       Minėtuose patarimuose prie linksniuojamosios skaitvardžių (dvidešimt ir kt.) ir įvardžio keliasdešimt formos prirašyta žyma šnek. Tačiau linksniuojamosios formos paplito ne tik šnekamojoje kalboje, bet ir dalykiniame stiliuje ir, Gramatikos pakomisės nuomone (svarstyta 2016 m. balandžio 11 d. posėdyje), žyma šnek. jau neatitinka realios vartosenos. Linksniuojamosios formos vartotinos visų stilių tekstuose.
       Taigi gali būti sakoma: Asmuo apdovanotas keliasdešimčia  medalių (keliasdešimt medalių; keliomis dešimtimis medalių).

       Gramatikos pakomisė 2016 m. balandžio 11 d. posėdyje taip pat apsvarstė įvardžio keliasdešimt įnagininko formų keliasdešimčia ir keliasdešimtimi vertinimą. Pakomisės nuomone, formos keliasdešimčia (labiau paplitusi vartosenoje) ir keliasdešimtimi (sisteminė) vertintinos kaip lygiaverčiai variantai. Taigi gali būti sakoma ir Asmuo apdovanotas keliasdešimtimi medalių.

Žymės: morfologija
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą