Pasakymas taisyklingas.  Būdvardis stebėtinas, -a (ir iš jo padarytas prieveiksmis stebėtinai) gali būti vartojamas reikšme „keliantis nuostabą savo ypatybėmis (gražumu, didumu, keistumu ir pan.)“. Žr.  „Lietuvių kalbos žodyną“ (el. variantas http://www.lkz.lt/).

     Jo įgimta nuovoka apie mediciną tiesiog stebėtina. Žvilgterėjo į laikrodį, viskas pagal grafiką: stebėtinas punktualumas. Jie su Aldona neturi jokių giminystės saitų; tai tiesiog stebėtinas panašumas, gamtos siurprizas. Taip darydamas jaučiuosi daug geriau – stebėtinas lengvumo jausmas! Tiesiog stebėtina, kad niekas daugiau neužsikrėtė.  Stebėtina, kaip jis pats dar neužmezgė romano. Pastaruoju metu vaikiškų prekių poreikis stebėtinai auga. Lietuvos krikšto akcija praėjo stebėtinai ramiai. Ji mums skiria stebėtinai daug dėmesio ir laiko. Oranžinė revoliucija stebėtinai mobilizavo tradiciškai politiškai pasyvią Ukrainą (pavyzdžiai iš VDU tekstyno).

Žymės: leksika, semantika
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą