Taip, yra tokie prijungiamieji laiko sakiniai su specialiai neapibrėžtumą ir atsitiktinumą išryškinančiais žodžiais kiek kartų, kiekkart, tačiau jie reti, dvelkia senoviniu stiliumi, pvz.: Ši taurė yra Naujoji Sandora mano kraujyje. Kiek kartų gersite, darykite tai mano atminimui (1 Kor 11, 25). Iš tiesų sakau jums, kiek kartų tai padarėte vienam iš šitų mažiausiųjų mano brolių, man padarėte (Mt 25, 40). Gal dar geresnis arbitras būtų „Lietuvos tilto atsiminimų“ autorius, rašęs apie Muravjovo Koriko paminklą: „Lietuvi! Kiekkart pamirši savo pareigas dėl tėvynės, dirstelk ant to paminklo, o tuoj atsiminsi!“

     Galima pridurti, kad dabartinėje kalboje veiksmo neapibrėžtumą ar atsitiktinumą išryškinančiomis reikšmėmis vartojami sakiniai su samplaikomis kada tik, kai tik, pvz.: Štai tai tau jurginas, žiūrėk, grožėkis, kada tik pakeli akis į langą. Esu labai patenkintas susitikimu su Lietuvos Prezidentu, ir jis čia bus laukiamas, kada tik atvyktųKartu su savo begaliniu kantrumu, pasiryžimu mesti visus darbus į šoną ir skaityti, kai tik man reikėdavo jos įvertinimo, bei ypatingu atidumu ji davė man pačią gražiausią dovaną iš visų – pastovumą ir supratimą.

Plačiau žr.:

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą