Žodyne „Pasaulio vietovardžiai. Europa“ teikiamas tik pagrindinis pavadinimas – Bòtnijos įlanka ir nurodomi dvejopi autentiški pavadinimai: šved. Bottniska viken, suom. Pohjanlahti. Tai Baltijos jūros dalis tarp Švedijos ir Suomijos. (Žr. Pasaulio vietovardžių pasvetainėje.) 

    „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ (Vilnius, 2003, t. 3) straipsnyje „Botnijos įlanka“ rašoma: „Vaasos šcherai Botnijos įlanką skiria į 2 dalis: š. Bottenvikeną (suom. Perämeri) ir p. – Bottenhavetą (suom. Selkämeri), arba Botnijos jūra; jas jungia Š. Kvarkeno sąsiauris“ (p. 390).

    Taigi prireikus švediški dalių pavadinimai lietuvinami taip – Botenvikenas (šiaurinės dalies pav.) ir Botenhavetas (pietinės dalies pav.).

    Jei nomenklatūrinį dėmenį verstume iš švedų kalbos, šiaurinės dalies pavadinimas sutaptų su pagrindiniu įlankos pavadinimu – Botnijos įlanka, plg. latv. Botnijas līcis, Botenvikens, pietinės dalies – Botnijos jūra, plg. latv. Botnijas jūra, Botenhavets.

    Vytauto Butkaus siūlymas – vadinti Šiaurės Botnija ir Pietų Botnija (plg. šias dalis jungiančių sąsiaurių vardus – Šiaurės Kvarkenas ir Pietų Kvarkenas).

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą