Taisyklingas pavadinimas – Šv. Vincento Pauliečio draugija (ne šv. Vincento ir Paulo, ne šv. Vincento a Paulo, ne šv. Vincento a Paulio).

        Šventųjų vardai vartojami daugiau ar mažiau lietuvių kalboje nusistovėjusiomis formomis. Šventojo vardas lot. Vincentius á Paulo, angl. Vincent de Paul – liet. Vincentas Paulietis (žr.: „Visuotinė lietuvių enciklopedija“, Vilnius: MELC, 2014, t. 15, p. 246; Piero Lazzarin „Šventųjų knyga. Mažoji enciklopedija“, Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2011, p. 598). 

      „Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje“ minima ir 1920 m. Kaune įsteigta Šv. Vincento Pauliečio draugija. Be to, teikiamas terminas vincentiečiai – JAV paplitęs Vincento Pauliečio kunigų misionierių kongregacijos pavadinimas, kitaip misionieriai

      Iš Juridinių asmenų registro (JAR) duomenų matyti, kad ir šiais laikais Lietuvoje yra registruota šv. Vincento Pauliečio bendruomenių ir parapijų.  

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą