Galininko ir bendraties konstrukcija tokiu atveju tinkama, taisyklinga, plg.: kliudo kurti šeimą, kliudymas kurti šeimą, kliūtis kurti šeimą, šeimos kūrimo kliūtis.

       Veiksmažodžiai kliudyti, trukdyti vartojami su naudininku, su galininku ir bendratimi ar su galininku, pvz.: Tu man trukdai. Trukdai žmonėms darbą. Žmona sukliudė jam tą piktą darbą padaryti. Šalnos sukliudė moliūgams užaugti. Lietus sukliudė mums darbą (mums dirbti). Mes sukliudysime jų piktus mėginimus apšmeižti mūsų šalį. (Žr.: Sližienė N. Lietuvių kalbos veiksmažodžių junglumo žodynas. T. 1, Vilnius, 1994, t. 1, p. 351–352; T. 2 (2), 2004, p. 347.)

     Daugiau vartojimo pavyzdžių (iš VDU „Dabartinės kalbos tekstyno“): kliūtis deramai atlikti savo pareigas; ne kliūtis turėti nuomonę; nėra kliūtis pakeisti datą; nėra kliūtis paskelbti referendumą; nėra kliūtis paskirti mokesčio mokėtojui turto areštą; nėra kliūtis dalyvauti byloje valstybiniam ir visuomeniniam kaltintojams; bus kliūtis įstoti į Pasaulio banką; negali būti kliūtis jam išvykti iš šalies.

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą