Geriau vartoti atrodo, kad..., matyt, kad...arba įprastus modalinius įterpinius, reiškiančius abejonę, netvirtą įsitikinimą, netikrumą, – atrodo, rodos, regis, ko gero, matyt, modalinius žodžius – tikriausiai, turbūt, greičiausiai, veikiausiai.

     Kita vertus, konstrukcija panašu, kad... plinta. Fiksuojama, kad ir pats vienas panašu vartojamas kaip  įterpinys, pvz.: Tokiai situacijai pagerinti, panašu, reikalingos itin nestandartiškos ir netikėtos priemonės. Kartais panašu pavartojamas tokiame kontekste, kur gali tikti net priešingos – įsitikinimo – reikšmės įterpiniais einantys modaliniai žodžiaiakivaizdu, be abejo, be abejonės; iš tiesų, iš tikro, iš tikrųjų, tikrai, pvz.: Tikriems ūkininkams, panašu, ir vėl teks tik katino ašaros iš paskolų programos (galėtų būti keičiama įvairiai, atsižvelgiant į sakytojo tikrumo laipsnį, pvz.: atrodo, rodos, regis, ko gero, matyt; greičiausiai, veikiausiai, tikriausiai, turbūt, lygiai kaip ir akivaizdu, be abejo, be abejonės; iš tiesų, iš tikro, iš tikrųjų). 

     Taigi panašu, kad... ir panašu, kaip modalinio įterpinio, dar patariama vengti. Galimi pakaitai patariami ne tik dėl to, kad jie įprasti, bet ir dėl to, kad tikslesni ir logiškesni.

Plačiau žr.: Akelaitis G. „Panašu“ – naujas modalinis žodis? 2012-01-11, VLKK.lt; „Gimtoji kalba“, 2011, nr. 11, p. 3–10. 

Žymės: sintaksė, skyryba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą