Sulietuvintas Ukrainos sostinės pavadinimas yra Kijevas (ukr. Київ, sulot. Kyiv), kirčiuotas pirmasis skiemuo. (Valstybių sostinių pavadinimai patvirtinti Kalbos komisijos 54-uoju nutarimu, paskutinę jo redakciją žr. Aktualiausios temos. Svetimvardžiai. Sostinių pavadinimai; dar žr. žodyną „Pasaulio vietovardžiai. Europa“, Vilnius: MELI, 2006).

     Lietuvinant iš ukrainiečių kalbos paprastai išsaugomi fonetiniai ypatumai, tačiau istorija lėmė, jog stambesnių geografinių objektų vietovardžiai į lietuvių kalbą anksčiau atėjo per rusų kalbą ir įsitvirtino adaptuotomis iš rusų kalbos formomis. Tokių vietovardžių dabar teikiami du variantai, plg.: Lvovas ir Lvivas, Charkovas ir Charkivas. Sostinės pavadinimo variantai nepageidautini, variantas vienas – Kijevas.

    Vietovardis Kijevas vartojamas tokiuose pastoviuose žodžių junginiuose kaip Kijevo Rusia, Kijevo grivina, Kijevo Pečorų laura (vienuolynas), kulinarijoje – Kijevo kotletas (šnek. kijevas).

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą