Priedų rūšys, pavadinimai nusakomi kilmininku, pvz.: protokolo priedas, sutarties priedas (nusakomasis kilmininkas apskritai pats įprasčiausias pavadinimų sudarymo būdas). 

     Pabrėžiant ne priedo rūšį ir pavadinimą, o pridėjimo santykį, galimas ir pasakymas su prielinksniu prie, pvz.: Nėra priedų prie pareiškimo (arba pareiškimo priedų). Žr. el. „Kanceliarinės kalbos patarimus“.

     Sakiniuose (ne pavadinimuose) pasakymas priedas prie ko nors yra natūralus ir taisyklingas, pvz.: Grūstos dreisenos – labai geras priedas prie karšių jauko. Nėra taip, kad siela būtų priedas prie kūno, kaip kepurė yra priedas prie Jurgio. Kas tos pamokos – tai tik priedas prie viso smagumo. Didžiosios nasturtės lapai, žiediniai pumpurai, nesubrendusios sėklos tinka kaip priedas prie salotų, mėsos, daržovių bei kiaušinių patiekalų (VDU „Dabartinės lietuvių kalbos tekstyno“ pavyzdžiai).

 

 

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą