Priesagos -inis vediniai, padaryti iš abstraktų, yra nebūdingos darybos, jų taisymo tradicija ilga, jie taisyti „Terminologijos taisymuose“, 1992; „Kanceliarinės kalbos patarimuose“, 2002, kalbos kultūros, specialybės kalbos vadovėliuose.  

     „Dabartinės lietuvių kalbos gramatikoje“ (1997, p. 210) apie priesagos -inis būdvardžius sakoma: „Nelinkstama jų darytis iš sudurtinių daiktavardžių, ypač su jungiamaisiais balsiais, taip pat iš daiktavardžių, turinčių darybinių morfemų arba žyminčių asmenų pavadinimus.“

     Tačiau kai veiksmažodinis abstraktas sukonkretėjęs (draudimas, rinkimai, jutimas ir pan.), priesagos -inis vediniai galimi.  Tokiais atvejais sprendžiant dėl būdvardžių su priesaga -inis tikslingumo svarbu įvertinti santykį su kitomis raiškos priemonėmis, pvz., kilmininku (jutiminis ar jutimų; rinkiminis ar rinkimų ir pan.).

       
     Žr. įrašus: draudiminis, rinkiminis, priešrinkiminis, pogimdyminiai skausmai, pospaudiminis.

Žymės: žodžių daryba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą