Ne, įnagininkas subjektui (veikėjui) reikšti su neveikiamaisiais dalyviais nevartotinas (žr. „Kalbos patarimai. Kn. 2: Sintaksė: 1. Linksnių vartojimas“, Vilnius, 2003, p. 74–75), pvz.: Pavogta pinigų suma nustatyta teismo organais (taisoma teismo organų). Teritorija saugoma šunimis (taisoma šunų). Plg.: teismo organai nustatė..., šunys saugo... Atitinkamai turėtų būti autorių teisių saugoma informacija (arba dar saugoma pagal... įstatymą arba saugoma remiantis ... įstatymu).

      Dokumentas gali būti suvokimas ir kaip veikėjas, ir kaip veiksmo atlikimo priemonė, todėl gali būti nusakomas ir kilmininku, ir įnagininku, o jei jis suprantamas kaip šaltinis – vietininku: Taikomos įstatymų, įstatymais, įstatymuose numatytos poveikio priemonės (žr. „Kanceliarinės kalbos patarimus“, įnagininkas), tačiau būtina atsižvelgti į veiksmažodžio semantiką ir junglumo ypatumus.

 

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą