Taip, pasakymas pri(si)teisti iš (ko) taisyklingas. Prielinksnis šiuo atveju vartojamas objektui reikšti (plg. pasiskolinti iš kaimyno).

     Pavyzdžiai daugiausia iš VDU „Dabartinės lietuvių kalbos tekstyno“: Teisėja priteisė iš Kaziūno 67 Lt teismo išlaidų Žemaitienei. Tokios įmonių praktikos – kai įmonė bando neturtinę žalą prisiteisti iš savo darbuotojo – Lietuvoje nėra. Sąžiningas ir išlaikymo reikalingas sutuoktinis turi teisę reikalauti priteistinesąžiningo sutuoktinio išlaikymą, bet ne ilgiau kaip trejiems metams. Pieno supirkimo įmonė kreipėsi į teismą ir prašė priteisti ūkininko daugiau kaip 13 tūkst. litų įsiskolinimą. Prokuroras prašė patenkinti įmonės civilinį ieškinį ir priteisti teisiamojo daugiau kaip 54 tūkstančius litų. Ieškovas prašė teismo priteisti atsakovo „šią paskolą nacionaline valiuta“, t. y. 33 000 litų. Teismas gali priteisti įmonės atlyginti kreditoriui nuostolius, bet ne daugiau kaip ta suma, kuri buvo išmokėta akcininkams. Buvęs ministras prašė jam priteisti Lietuvos du milijonus litų moralinės žalos atlyginimo. Teismo kolegija nutaria: <...> priteistipareiškėjos J. K. į valstybės biudžetą 40 Lt (keturiasdešimt litų) bylinėjimosi išlaidų.

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą