Tai dvižodis pavadinimas, mitologijos terminas, sudarytas iš bendrinių žodžių, todėl didžiąja raide ar su kabutėmis jo nereikia rašyti. Dar plg.: gyvybės medis, pažinimo medis, gyvenimo medis, kosminis medis.

     „Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje“ (Vilnius: MELC, 2010, t. 17, p. 548–549) teikiamas pasaulio medžio sinonimas kosminis medis. Apibūdinamas kaip mitologijos simbolis, išreiškiantis universalią pasaulio koncepciją.

     „Mitologijos enciklopedijoje“ (Vilnius: Vaga, 1999, t. 1, p. 341–350) pasaulio medis nusakytas kaip tipiškas mitinės poetinės sąmonės vaizdinys, išreiškiantis universalią pasaulio koncepciją.

 

 

 

     Pastaba. Kaip antraštinis kūrinio, pavyzdžiui, eksponuojamo paveikslo, pavadinimas šis žodžių junginys bus rašomas didžiąja raide ir su kabutėmis, kaip būtų rašomas ir vienui vienas pavadinimo žodis, pvz.: „Pasaulio medis“, „Medis“, „Pasaulis“. Laisvuosiuose stiliuose nebent stilistiškai galėtų būti išskiriama pirma didžiąja raide Pasaulio (plg. kaip išskiriami žodžiai Tauta, Tėvynė), tačiau neutrali vartosena – mažąja raide, be kabučių.

Žymės: rašyba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą