Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės parlamentas – Jungtìnės Didžiõsios Britãnijos ir Šiáurės Aĩrijos Karalỹstės Parlameñtas (angl. The Parliament of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland), jį sudaro dveji rūmai:

     aukštieji rūmai Jungtìnės Didžiõsios Britãnijos ir Šiáurės Aĩrijos Karalỹstės Lòrdų Rū́mai (angl. House of Lords);

      žemieji rūmai Jungtìnės Didžiõsios Britãnijos ir Šiáurės Aĩrijos Karalỹstės Bendrúomenių Rū́mai (angl. House of Commons).

      Žr. 2013 m. vasario 28 d. protokoliniu nutarimu Nr. PN-1 patvirtintą rekomendaciją „Dėl valstybių parlamentų lietuviškų pavadinimų“.

 

     

     Atsižvelgus į teksto pobūdį ir kontekstą sudėtiniai pavadinimai gali būti įvairiai trumpinami (pvz.: Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės Parlamentas – Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Parlamentas, Parlamentas; Latvijos Respublikos Saeima – Saeima), vietoj oficialiųjų gali būti vartojami ir neoficialūs parlamentų pavadinimai su bendriausiais terminais parlamentas, aukštieji ar žemieji rūmai ir pan.

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą