Gruzijos parlamento oficialus pavadinimas Grùzijos Parlameñtas (angl. Parliament of Georgia, gruz. საქართველოს პარლამენტი, Sakartvelos Parlament'i), žr. 2013 m. vasario 28 d. protokoliniu nutarimu Nr. PN-1 patvirtintą rekomendaciją „Dėl valstybių parlamentų lietuviškų pavadinimų“.

      Oficialiajai vartosenai teikiami parlamentų pavadinimai, sudaryti su oficialiaisiais valstybės pavadinimais (Albanijos Respublika, Belgijos Karalystė ir pan.). Oficialusis valstybės pavadinimas – Gruzija; trumpieji (tradiciniai) yra du – Gruzija ir Sakartvelas (žr. komentarą).

     Atsižvelgus į teksto pobūdį ir kontekstą sudėtiniai pavadinimai gali būti įvairiai trumpinami (pvz.: Gruzijos Parlamentas – Parlamentas; Latvijos Respublikos Saeima – Saeima), vietoj oficialiųjų gali būti vartojami ir neoficialūs parlamentų pavadinimai su bendriausiais terminais parlamentas, aukštieji ar žemieji rūmai ir pan.

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą