Austrijos parlamentas – Áustrijos Respùblikos Federãlinis Susirinkìmas (angl. Federal Assembly, vok. Bundesversammlung), jį sudaro dveji rūmai:

     Áustrijos Respùblikos Bùndesratas, arba Áustrijos Respùblikos Federãlinė Tarýba, tai aukštieji rūmai (angl. Federal Council, vok. Bundesrat);

     Áustrijos Respùblikos Nacionálratas, arba Áustrijos Respùblikos Nacionãlinė Tarýba, tai žemieji rūmai (angl. National Council, vok. Nationalrat).

oficialiajai vartosenai teiktinesni pirmieji variantai (adaptuoti variantai).

     Žr. 2013 m. vasario 28 d. protokoliniu nutarimu Nr. PN-1 patvirtintą rekomendaciją „Dėl valstybių parlamentų lietuviškų pavadinimų“.

 

   

    Oficialiajai vartosenai teikiami parlamentų pavadinimai, sudaryti su oficialiaisiais valstybės pavadinimais (Austrijos RespublikaBelgijos Karalystė ir pan.). Atsižvelgus į teksto pobūdį ir kontekstą sudėtiniai pavadinimai gali būti įvairiai trumpinami (pvz.: Austrijos Respublikos Federalinis SusirinkimasAustrijos Federalinis Susirinkimas; Austrijos Respublikos BundesratasBundesratas), vietoj oficialiųjų gali būti vartojami ir neoficialūs parlamentų pavadinimai su bendriausiais terminais parlamentas, aukštieji ar žemieji rūmai ir pan.

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą