Airijos parlamentas – Aĩrijos Ìrachtas (angl. Houses of the Oireachtas, air. Oireachtas Éireann), jį sudaro dveji rūmai:
aukštieji rūmai Aĩrijos Senãtas (angl. Senate of Ireland, air. Seanad Éireann),
žemieji rūmai Aĩrijos Atstõvų Rū́mai (angl. House of Representatives of Ireland, air. Dáil Éireann).

     Žr. 2013 m. vasario 28 d. protokoliniu nutarimu Nr. PN-1 patvirtintą rekomendaciją „Dėl valstybių parlamentų lietuviškų pavadinimų“.

    
     Oficialiajai vartosenai teikiami parlamentų pavadinimai, sudaryti su oficialiaisiais valstybės pavadinimais (Albanijos Respublika, Belgijos Karalystė ir pan.). Airijos trumpasis ir ilgasis pavadinimai sutampa – Airija.

     Atsižvelgus į teksto pobūdį ir kontekstą sudėtiniai pavadinimai gali būti įvairiai trumpinami (pvz.: Čekijos Respublikos ParlamentasČekijos Parlamentas; Latvijos Respublikos SaeimaSaeima, Airijos IrachtasIrachtas), vietoj oficialiųjų gali būti vartojami ir neoficialūs parlamentų pavadinimai su bendriausiais terminais parlamentas, aukštieji ar žemieji rūmai ir pan.

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą