Žodį žiūrėk tekste įprasta trumpinti žr. (ne žiūr.), pvz.: Žr. nurodymus 3 puslapyje. Trijų milijonų riba buvo peržengta šių metų balandį (žr. lentelę). Posėdžių kalendorinis planas (žr. protokolą)Rengdama viešas konsultacijas, Komisija atsižvelgė ne tik į ES prekybos apsaugos priemonių vertinimo studijos rezultatus (žr. toliau), bet ir...

     Sutrumpinimas žr. taip pat vartojamas tekste minint lentelių, paveikslų, iliustracijų numerius ar pavadinimus, pvz.: Norint užsiregistruoti sistemoje, būtina užpildyti visus privalomus laukus ir paspausti mygtuką „Registruotis“ (žr. 1 pav.). Dešinysis virbalas įveriamas mezgimo kryptimi, o mezgimo siūlas pertraukiamas per šio virbalo apačią (žr. 3 pav.). Baigiamojo darbo viršelio vidinėje pusėje įklijuojami du vokai – vadovo atsiliepimui (žr. 2 priedą) ir recenzijai (žr. 3 priedą). Paspauskite nuorodą (žr. 2 iliustraciją) ir pateksite į reikalingą puslapį. Numerio skaitmuo rašomi prieš pažymimąjį žodį: žr. 5 lentelę (ne žr. lentelę 5 ir ne žr. lentelę Nr. 5).

     Vartoti trumpinį žr. rekomenduojama (privalomumas bendrose rašybos taisyklėse nereglamentuotas). Vartojama be prielinksnio: kai kuriais atvejais prielinksnis tiktų (žr. į ką nors), bet konstrukcija be prielinksnio (žr. ką) bendresnė, tinkama visais atvejais, ji visuotinai ir vartojama.

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą