Sujungus du emocinius sakinio pabaigos ženklus klaustuką ir daugtaškį rašomas klaustukas ir dar du taškai (taškų iš viso trys), taip pat šauktukas ir dar du taškai (taškų iš viso trys).

     Klaustukas ir daugtaškis rašomi po sakinių, kurie ištariami klausiamąja intonacija ką nors nutylint, pvz.: Kaip tu, dėde, tiek metų pragyvenęs, nežinojai?.. Šauktukas (kartais du šauktukai) ir daugtaškis rašomi po sakinių, kurie ištariami šaukiamai su pabrėžtu emociniu atspalviu ką nors nutylint, pvz.: Penkiolikos metų buvo, o kaip dailiai šieną pjovė, oi oi oi!..

     Klaustukas, šauktukas ir daugtaškis (taškų taip pat trys iš viso) rašomi po sakinių, kurie ištariami klausiamąja intonacija su ryškiu šaukiamojo sakinio emociniu atspalviu ką nors nutylint, pvz.: Išvarė?!.

(Žr.: „Lietuvių kalbos rašyba ir skyryba“, Vilnius, 1992, p. 134–135; „Lietuvių kalbos žinynas“, Kaunas, 1998, p. 349, 354.)

 

Žymės: skyryba
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą