Daiktavardis taisyklė turi reikšmę „teiginys, kuriuo reiškiamas dėsnis, principas, norma, savybė ir pan.“ (žr. ) ir turi vienaskaitos ir daugiskaitos formas. Daugiskaitos forma taisyklės savarankiškėja – reiškia tam tikrą nustatytą tvarką ir tą tvarką tiksliai papunkčiui reglamentuojantį dokumentą, pvz.: kelių eismo taisyklės, vidaus tvarkos taisyklės (žr. KKP). Dar plg.: nuostatas „teiginys“ ir nuostatai (daugiskaitinis daiktavardis)  „kurią nors veiklos sritį apimančių taisyklių rinkinys; įstaigos, jos organo veiklos taisyklės“, – šie žodžiai jau pateikti kaip savarankiški „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“. Dokumento, nuostatų rinkinio reikšme taisykles taip pat galima traktuoti kaip daugiskaitinį daiktavardį, su juo tada dera dauginiai skaitvardžiai.

     Taigi taisyklinga sakyti Parengėme ketverias taisykles (t. y. keturis taisyklių rinkinius, dokumentus) ir Parengėme keturias taisykles (t. y. keturis teiginius, punktus).

 

     Dar žr. konsultacinį įrašą Kuo skiriasi pasakymai „rado du batus“ ir „rado dvejus batus“?

 

 

 Žymės: morfologija
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą