Kampiniai adresai oficialiai nebesudaromi nuo 2011 m. sausio 1 d.

     Anksčiau kai kuriems prie gatvių sankryžų esantiems adresų objektams būdavo suteikiamas numeris, nurodantis objekto priklausomybę abiem gatvėms. Jeigu savivaldybės vykdomoji institucija priimdavo tokį sprendimą, adrese buvo nurodomi pagrindinės ir antrinės gatvių pavadinimai ir numeriai. (Pagrindine gatve laikyta ta gatvė, iš kurios yra privažiavimas prie adreso objekto.)

     Jei prireiktų pavartoti tokį adresą, atkreiptinas dėmesys, kad abipus pasvirojo brūkšnio paliekami tarpai, pvz.: Gedimino pr. 39 / Ankštoji g. 1 (Vilniuje), Karo Ligoninės g. 6 / Kaunakiemio g. 38 (Kaune). Laisvuosiuose stiliuose pakakdavo trumpesnio varianto, pvz., Gedimino pr. 39 / 1.

     Šitaip buvo nustatyta Numerių pastatams, patalpoms ir butams suteikimo, keitimo ir apskaitos taisyklių, patvirtintų 2003 m. spalio 7 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1231, 2 skyriaus 11 punkte. Tačiau ši nuostata nebegalioja. (2011 m. sausio 25 d. patvirtintas naujas Numerių pastatams, patalpoms ir butams suteikimo, keitimo ir apskaitos tvarkos aprašas).

Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą