Ne, pasakymas recenzija kam (su naudininku) neteiktinas.

    Vartotina kilmininko konstrukcija – pasakymas kieno recenzija, pvz.: Pasirodė teigiama knygos recenzija. Jonas Avyžius nebuvo patenkintas jo romano „Chameleono spalvos“ recenzija. Labiausiai paplitusi 1990–1997m. Lietuvos teatro kritikos forma – spektaklio recenzija. D. Rutkutės recenzija skambėjo lyg pasveikinimas. Leonido Donskio A. Maceinos Raštų II tomo recenzija Antanas Maceina.

    Iškilus abejonėms dėl tarptautinių žodžių dažnai žiūrima, kokia įprasta jų artimiausio lietuviško atitikmens vartosena. „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodžio recenzija reikšmė nusakyta taip: „kritinis literatūros, meno, mokslo kūrinio arba leidinio įvertinimas; straipsnis, kuriame pateiktas toks vertinimas“. Taigi recenziją galima gretinti su straipsniu, rašiniu ar pan., vadinasi, galimas pasakymas recenzija apie ką nors. Pvz.: S. Kapnio vardu prisidengusio B. Sruogos recenzija apie „Meisterį ir sūnus“ buvo viena skandalingiausių metų publikacijų. Diskusija kilo, kai „Tremtinių mokykloje“ pasirodė A. Nykos-Niliūno recenzija apie minėtąjį rinkinį. 1895 m. spalio 3 ir 7 d. laiške Povilui Marija didžiai piktinosi S. Matulaičio recenzija apie Maironio poemą „Tarp skausmų į garbę“. Šį kartą laikraštyje buvo kažkokios Ileanos Bondžiorno recenzija apie trupės „Ibik“ spektaklį. M. I. kriptonimu pasirašyta Indriliūno recenzija apie 1944 m. kovo 28 d. Vilniuje įvykusį literatūros vakarą. „Vakarinėse“ buvo recenzija apie tavo debiutą.

(Pavyzdžiai iš „Dabartinės lietuvių kalbos tekstyno“.)

 

Žymės: sintaksė
Atgal

Jei ši informacija Jums buvo naudinga (nenaudinga), jei pastebėjote klaidą, turite daugiau informacijos ar norite pakomentuoti, parašykite atsiliepimą (ne klausimą!).

Rašyti atsiliepimą