Pranešimas, skaitytas 2020 m. vasario 7 d. Vilniuje, Adomo Mickevičiaus bibliotekoje vykusiuose antruosiuose jungtiniuose Lietuvių kalbos draugijos skaitymuose „Lietuvių kalba – tautos išlikimo laidas“ .

Pranešimas, 2018 m. lapkričio 19 d. skaitytas Lietuvos Respublikos Seime surengtoje konferencijoje „Atkurtam“ valstybinės lietuvių kalbos statusui – 30“.

„Lietuvių kalba ir terminija daugiakalbėje Europoje“.

Paskaitos skaidres „Power Point“ formatu (1.46 MB) galima atsisiųsti paspaudus paveikslėlį  .

2016 m. Lietuvos universitetų rektorių konferencijoje aptarti akademinės kalbos vertinimo rezultatai.

Akademinės kalbos vertinimo rezultatus „Power Point“ formatu (200 KB) galima atsisiųsti paspaudus paveikslėlį .

      2016 m. kovo 15 d. baigiamajame Lietuvių kalbos dienų renginyje pasakyta Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkės D. Vaišnienės kalba.

8-ajame nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ geriausiai pasirodę moksleiviai ir jų mokytojai buvo pasveikinti Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir priimti prezidentūroje. Jiems įteikti apdovanojimai už puikias lietuvių kalbos žinias. Šiemet prakalbinti kompiuterį lietuviškai ir dalyvauti konkurse panoro net 16 tūkstančių mokinių...

2015 m. kovo 16 d. Lietuvos Respublikos prezidentūroje apdovanojant 8-ojo nacionalinio konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojus pasakyta Kalbos komisijos pirmininkės D. Vaišnienės kalba: „Dabar mes gyvename laisvoje visuomenėje, galime pasirinkti ir skaitomas knygas, ir technologijas, ir mokymosi ar gyvenimo vietą, – reikia tik suvokti, kad valstybinės kalbos negalime pakeisti kokia madingesne ar patrauklesne, kad be mūsų lietuvių kalbos tradicijos niekas negalės tęsti ar išsaugoti...“